Pioneers in the industry, we offer porcelain mosaics baligreen tiles, porcelain mosaic javablue tiles, porcelain mosaics phuket blue tiles and porcelain mosaic tiles from India.
₹ 170 / Box Get Latest Price
| Sheet Size | 327x327 mm |
| Size | 1x1 Feet |
| Chip Size | 97X97mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Swimming Pool |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Surface Finish | Glossy |
| Type | Full Body |
| Pattern Style | Square |
| Usage Type | Commercial, Residential |
| Location | Pan India and export |
Minimum order quantity: 1 Box
₹ 170 / Box Get Latest Price
| Sheet Size | 300x300 mm |
| Size | 1x1 Feet |
| Chip Size | 97X97mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Swimming Pool |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Surface Finish | Glossy |
| Type | Full Body |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Box
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Sheet Size | 300x300 mm |
| Size | 1x1 Feet |
| Chip Size | 97X97mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Swimming Pool |
| Tile Color | Random mix |
| Sheet Backing | Mesh Back |
| Surface Finish | Glossy |
| Type | Full Body |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Pattern Style | Square |
| Usage Type | Commercial, Residential |
| Location | Pan India and export |
Minimum order quantity: 1 Box
₹ 110 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Size | 300x300 mm |
| Size | 300x300 mm (1x1 ft) |
| Chip Size | 48x48 mm |
| Tile Type | Porcelain mosaics |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Swimming Pool |
| Thickness | 6mm |
| Tile Color | Multi Color |
| Look | Pattern / Decor |
| Sheet Backing | Paper Back |
| Application | Swimming Pool |
| Pattern Style | Random Mix |
| Usage Type | Residential, Indoor, Outdoor, Commercial |
Hitesh Kitawat (Managing Director)
Makon
215, Ruby Industrial Estate, Chincholi Bunder Road, Mindspace Malad West
Mumbai - 400064, Maharashtra, India