Manufacturer of a wide range of products which include dolphin glass mosaics, fish glass mosaics, turtle glass mosaics, waterfall glass mosaics, cad glass mosaics and lady diving in flower glass mosaics.
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 2x4 Feet |
| Color | Cad |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Marble |
| Application | Swimming Pool |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Wall, Floor, Border |
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Color | cad |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Application | Swimming Pool |
| Sheet Size | 300 x 300 mm |
| Chip Shape | Square |
| Mounting Type | Paper-Faced |
| Pattern | Mural |
| Glass Type | Crystal Glass |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Wall, Floor |
₹ 280 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Cad |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Application | Swimming Pool |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Application Area | Residential, Commercial, Institutional |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Home |
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Mixed / Multicolor |
| Size | 6x4 Feet |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Ceramic |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Finished | Polished |
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Cad |
| Size | 1x1 Feet |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Finish | Glossy |
| Application | Swimming Pool |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 0-5 mm |
| Absorption | Less than 0.1% |
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Color | cad |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Gloss |
| Application | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Purpose | Wall |
| Chip Shape | Square |
| Mounting Type | Paper-Faced |
| Shape | Square |
| Pattern | Mural |
| Tiles Type | Designer Tile |
| Brand | Avion |
| Thickness | 0-5 mm |
| Material | Ceramic |
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Ceramic/Glass |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Application Area | Institutional, Residential, Commercial |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 1x1 Feet |
| Color | Cad |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Usage/Application | Swimming Pool Tiling |
| Shape | Square |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Home, Hotel |
₹ 320 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Cad |
| Size | 2x4 Feet |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Type | Murals |
| Application | Swimming Pool |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Chip Shape | Square |
| Mounting Type | Paper-Faced |
| Pattern | Mural |
| Application Area | Residential, Commercial |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Home, Hotel |
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Tile Size | 20mm X20mm |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Finish/Texture | Glossy |
| Color | Mixed/Random |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Swimming Pool Tiling |
| Surface Finish | Gloss |
| Design | Random Mix |
| Application | Pool & Spa |
| Application Area | Commercial, Residential |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Brand | Avion |
| Thickness | 0-5 mm |
₹ 250 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 3x3 Feet |
| Tile Size | 20x20 mm |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Color | Cad |
| Shape | Square |
| Application | Swimming Pool |
| Chip Shape | Square |
| Mounting Type | Paper-Faced |
| Pattern | Mural |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Wall, Floor, Border |
| Material | Ceramic |
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 0.5x0.5 Feet |
| Finish | Gloss |
| Purpose | Wall |
| Brand | Avion |
| Tiles Type | Designer Tile |
| Thickness | 8 - 10 mm |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Size | 6x4 Feet |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Application Area | Commercial, Residential, Institutional |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Wall, Floor |
Hitesh Kitawat (Managing Director)
Makon
215, Ruby Industrial Estate, Chincholi Bunder Road, Mindspace Malad West
Mumbai - 400064, Maharashtra, India