Leading Manufacturer of strip design glass mosaics, d313a decora plain color glass mosaics, line design glass mosaics, vitro plain color glass mosaics, shower area mosaic tiles and wall cladding glass tiles from Mumbai.
₹ 130 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 1x1 Feet |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Marble |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Surface Finish | Glossy |
| Application Area | Residential, Commercial |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 10-15 mm |
| Finish | Gloss |
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Glass |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Color | Dark Brown |
| Application Area | Residential, Commercial |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Size | 300 x 300mm |
₹ 280 / Square Feet Get Latest Price
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Marble |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Application Area | Residential |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion |
| Thickness | 5-10 mm |
| Size | 300 x 300mm |
| Application | Wall |
₹ 60 / Sq ft Get Latest Price
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Type | Shell Mosaic Tile |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Application Area | Residential, Commercial |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
| Shape | Square |
| Brand | Avion Glass Mosaics |
| Thickness | 0-5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Wall |
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Material | Glass |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Thickness | 4 mm |
| Shape | Square |
| Application Area | Residential, Commercial, Hospitality, Institutional |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Material | Glass |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Thickness | 4 mm |
| Shape | Square |
| Application Area | Institutional, Commercial, Residential, Hospitality |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Material | Glass |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Thickness | 4 mm |
| Shape | Square |
| Application Area | Residential |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 60 / Square Feet Get Latest Price
| Size | Large (12 inch x 12 inch) |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Swimming Pool Tiling |
| Finish | Gloss |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
Owing to our in-depth knowledge in this domain, we are specialized in providing Swimming Pool Glass Mosaic Tile.
Price Range: Rs.50 to 1500 Per Square Feet
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 20 x 20 cm |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Material | Glass |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Mosaic |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Brand | Avion |
| Size (In cm) | 20 x 20 |
| Application Area | Swimming Pool |
| Thickness | 0-5 mm |
| Shape | Square |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 200 / Square Feet Get Latest Price
| Size | Large (12 inch x 12 inch) |
| Tile Size | 20mm X20mm |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish/Texture | Glossy |
| Shape | Square |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Swimming Pool Tiling |
| Surface Finish | Gloss |
| Application Area | Swimming Pool |
| Design | Random Mix |
| Application | Pool & Spa |
| Thickness | 4 mm |
| Material | Ceramic |
₹ 270 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 2x2 Feet |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Material | Ceramic |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Gloss |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Brand | Avion |
| Application Area | Wall |
| Thickness | 10-15 mm |
| Purpose | Wall Cladding |
| Shape | Square |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 75 / Square Feet Get Latest Price
| Sheet Size | 327×327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Mounting Type | Paper Face |
| Usage/Application | Wall |
| Size | 300 x 300mm |
| Purpose | Wall Cladding |
| Thickness | 7 mm |
| Brand | Avion |
| Color | Brown |
| Application Area | Residential, Commercial |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 150 / Square Feet Get Latest Price
| Color | Mixed / Multicolor |
| Size | 6x4 Feet |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Gloss |
| Brand | Avion |
| Material | Ceramic |
| Application Area | Wall |
| Purpose | Wall Cladding |
| Thickness | 10-15 mm |
₹ 1800 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 8 x 8 mm |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Shape | Square |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Brand | Avion |
| Application | Swimming Pool |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 0-5 mm |
| Color | handcut |
| Application Area | Floor, Wall |
| Purpose | Wall Cladding |
| Chip Shape | Square |
| Mounting Type | Mesh-Backed |
| Pattern | Mural |
| Features | Hand-Cut |
₹ 4500 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 1x1 Feet(300x300 mm) |
| Material | Glass |
| Shape | Square |
| Brand | Avion Mosaics |
| Weight | 10 kg |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Finish | Gloss |
| Purpose | Wall |
| Color | Brown |
| Theme | Tree |
₹ 5000 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 4x4 Feet |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Material | Glass |
| Type Of Frame | Wooden |
| Brand | Avion |
| Color | White |
| Features | Hand-Cut |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 4mm |
| Shape | Square |
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Material | Glass |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Thickness | 4 mm |
| Shape | Square |
| Application Area | Commercial, Residential |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Material | Glass |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Thickness | 4 mm |
| Application Area | Institutional, Commercial, Hospitality, Residential |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Material | Glass |
| Sheet Size | 327 x 327 mm |
| Chip Size | 20 x 20 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Mount Type | Paper Mounted |
| Thickness | 4 mm |
| Shape | Square |
| Application Area | Commercial, Hospitality, Residential |
| Pool Grade | Suitable For Pool |
₹ 300 / Square Feet Get Latest Price
| Size | 327mm X327mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Brand | Avion |
| Application Area | Wall |
| Purpose | Wall Cladding |
| Thickness | 10-15 mm |
Hitesh Kitawat (Managing Director)
Makon
215, Ruby Industrial Estate, Chincholi Bunder Road, Mindspace Malad West
Mumbai - 400064, Maharashtra, India